EA41C4 plug-in I/O, 4-channel 4-20mA/0-20mA output module, compact size, easy to install
| Product model: | EA41C4 |
| Product Name: | 4-channel 4-20mA/0-20mA output module |
| Power specifications: | |
| Current consumption | 70mA |
| Input characteristics: | |
| Number of output channels | 4 |
| Output current | 4-20mA/0-20mA |
| Load capacity | 100 KΩ |
| Resolving power | 16位(0-65535) |
| Accuracy | 0.02% |
| Isolation and voltage resistance | 500V, no isolation between channels |
| Physical characteristics: | |
| Size specifications | 100mm x 68mm x 12 mm |
| Working temperature | -10~55℃ |
| Storage temperature | -20~80℃ |
| Protection level | IP20 |
Manager Ju 15996415217
Manager Lai 18013346212
© Copyright 南京埃润科技有限公司 版权所有 2020. All Rights Reserved. 苏ICP备2020067891号