FA30C8 plug-in I/O, 8-channel ± 5V, 0-10V, ± 10V input module, compact size, easy to install
| Product model: | FA30C8 |
| Product Name: | 8-channel ± 5V, 0-10V, ± 10V input module |
| Power specifications: | |
| Current consumption | 400mA |
| Input characteristics: | |
| Number of intput channels | 8 |
| Input voltage | ±5V、0-10V、±10V |
| Input impedance | >500k Ω |
| Resolving power | 16位(0-65535) |
| Accuracy | 0.10% |
| Isolation and voltage resistance | 500V, no isolation between channels |
| Physical characteristics: | |
| Size specifications | 100mm x 80mm x 12 mm |
| Working temperature | -10~55℃ |
| Storage temperature | -20~80℃ |
| Protection level | IP20 |
Manager Ju 15996415217
Manager Lai 18013346212
© Copyright 南京埃润科技有限公司 版权所有 2020. All Rights Reserved. 苏ICP备2020067891号