EA2132 plug-in I/O, 32 channel NPN digital output module, compact size, easy to install
| Product model: | EA2132 |
| Product Name: | 32-channel digital output module |
| Power specifications: | |
| Current consumption | 166mA |
| Input voltage | 24V DC |
| Allowed band | 24V DC(±25%) |
| Output characteristics: | |
| Number of output channels | 16 |
| Output signal type | NPN |
| Output rated voltage | 0V DC(±3V) |
| Output logic 1 signal | -3~3V |
| Output logic 0 signal | 15~30V |
| Isolation and voltage resistance | 500V |
| Isolation method | Optocoupler isolation |
| Physical characteristics: | |
| Size specifications | 100mm x 69.65mm x 12 mm |
| working temperature | -10~55℃ |
| Storage temperature | -20~80℃ |
| Protection level | IP20 |
Manager Ju 15996415217
Manager Lai 18013346212
© Copyright 南京埃润科技有限公司 版权所有 2020. All Rights Reserved. 苏ICP备2020067891号